הפסיקה לאכול מצרך אחד – וירדה חצי ממשקלה | Golden Minutes
 • עברית
 • English
   • הפסיקה לאכול מצרך אחד – וירדה חצי ממשקלה

    הפסיקה לאכול מצרך אחד – וירדה חצי ממשקלה

    ביום חתונתה שקלה דונה דוהרטי קרוב ל-100 ק”ג וניזונה בעיקר ממזון מהיר ונשנושים מתוקים. מאז היא הספיקה להפחית יותר מ-50 ק”ג – וטוענת שהסוד טמון בוויתור על מרכיב אחד בלבד

    צעירה סקוטית ששקלה קרוב ל-100 ק”ג ביום חתונתה, טוענת כי הצליחה להפחית יותר מחצי ממשקלה – בזכות ויתור על מרכיב תזונתי אחד בלבד.

    דוהרטי, ששוקלת כיום פחות מ-50 ק”ג, מספרת כי אורח החיים הלא בריא החל בהיותה נערה, וכי כבר בגיל 22 התרגלה לעובדה שהיא כבדת משקל. “לאורך שנות ה-20 של חיי, חייתי על נשנושים מתוקים ואכלתי טייק-אווי כמעט בכל יום, מבלי שהיה אכפת לי איך זה משפיע על הבריאות שלי”.

    לדבריה, היא ניסתה דיאטות רבות שלא צלחו – אף שהצליחה לרדת מעט במשקלה לקראת יום חתונתה, בשנת 2011. “למרות שהייתי במידה 48, הרגשתי קצת רזה ביום הגדול שלי – כי השמלה התאימה לי היטב”.

    השינוי המיוחל הגיע שנה וחצי אחרי החתונה, אז נתקלה דונה בתמונות מחתונת אחותה, בה שימשה שושבינה. “ראיתי את עצמי וחשבתי שאני חייבת לעשות משהו”, סיפרה.
    באותו רגע החליטה הצעירה הסקוטית לרוקן את כל החטיפים והנשנושים המתוקים שהמתינו לה במטבח – ולהחליף אותם מיד באלטרנטיבות בריאות. “ידעתי שאם עומד להיות שינוי אמיתי, אין טעם לחכות. אז רוקנתי את המטבח והצטרפתי לחדר הכושר”.

    השינוי התמקד, לדבריה, בעיקר בכך שנפטרה מהמאכלים עתירי הסוכר, שהיוו קודם מרכיב מרכזי בתזונתה. “ידעתי על הסכנות הטמונות בסוכר מאז שאבי אובחן כחולה סכרת חמש שנים קודם לכן, כך שזה הפך את ההחלטה שלי להפסיק לצרוך סוכר לקלה אפילו יותר”, סיפרה.
     
    לדברי דוהרטי, בזכות אורח החיים החדש שאימצה, היא הצליחה לרדת קרוב ל-10 ק”ג בתוך שנה. בהמשך, ולאחר שהחלה להקפיד גם על פעילות גופנית אינסטנסיבית, ירדה דונה קרוב ל-40 ק”ג נוספים.

    “לא יכולתי להאמין עד כמה טוב יותר נראיתי והרגשתי”, סיפרה. “כשאני מסתכלת עכשיו על תמונות החתונה שלי, אני לא יכולה להאמין כמה טוב אני נראית – ואיזה שינוי גדול גרמה העובדה שהפסקתי לצרוך סוכר”.

    דוהרטי הוסיפה כי “היום אני מכינה לעצמי את האוכל ולא קונה אוכל מוכן. לכל מי שרוצה לעשות שינוי, אני אומרת תמיד שצריך הרבה מוטיבציה. אף אחד לא עומד לעשות את זה במקומכם, אבל התוצאות מדהימות. אני מרגישה הרבה יותר טוב ואוהבת את המראה החדש שלי”.

    השאר תגובה →

   כתוב לנו

   Cancel reply

   Photostream