הידעת? – Golden Minutes
 • עברית
 • English
 • 8200 נפטרים מידי שנה מאירוע לבבי בגלל הפרעות בקצב הלב, באחוז גבוה מהמקרים – אם היה דפיבילטור במקום חייהם היו ניצלים. (למרות שהזמינו אמבולנס)
  נבדקו 100 מקומות עבודה אקראיים שהחזיקו דפיברילטורים בשנת 2015 – רוב העובדים העידו שלא היו יודעים כיצד לנהוג בזמן אמת -מקרי חירום הדורשים החייאה.
  רוב הכתבות שמעידות על דפיברילטור ותושייה נכונה של הסובבים שהצילו חיים- היה מדובר באנשים עם ידע / הסמכה/ מודרכים בעברם – ולכן ההדרכות וריענון הלמידה חשובים באותה מידת חשיבות של הציוד.
  מתן שוק חשמלי של דפיברילטור ללא עיסויים נכונים ויעילים- לא יועיל משום שהמח לא קיבל דם בזמן הזה ונזק בלתי הפיך נעשה- מוות תאי המח.
  גם את בר היה אפשר להציל עמותת הלב של בר על שמה של בר הירשברנד ז”ל , אשר נפטרה בבית הספר מדום לב בגיל 15 בלבד – הוקמה לשם הגברת המודעות לחשיבות הצבת מכשירי דפיברילטורים ויישום החוק להצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים. החברה להצלת חיים HY מקדמת נושא זה ומעלה אותו לדיון ולמודעות הציבור בכלל ומוסדות החינוך ,מקומות עבודה ומרכזי ציבור בפרט .
  מנתונים שנמסרו ע”י המשטרה עולה כי בשנת 2015 התקבלו 8,889,279 שיחות טלפון. – דהיינו 24,354 שיחות ביום
  מוקד מד”א מקבל 4.5 מליון שיחות בשנה – דהיינו 12,329 שיחות ביום !
  לאמבולנס בנסיעה דחופה לוקח 10-15 דקות להגיע לזירה במידה והוא פנוי ונמצא בעיר.
  יכול להיות שאתה מבזבז את סכום לא מבוטל כל חודש כדי להזמין ערכת חבישה פשוטה ולחדש את הציוד בה כל פעם מחדש, הסכומים שעלו בבדיקתנו- בתי עסק מוציאים סכום של כ 150 ₪ במשך חודש עד חודשיים בשביל לחדש את הערכה של העזרה ראשונה בעסק או למלא את הציוד- בזמן שיש באפשרותם שירות מלא בסכום של 77.70 ש”ח בלבד, להיות רגועים ולהנות מהשלמת ציוד רפואי קבוע ומעקב אחר תוקף הציוד והשלמת החסר. ובנוסף לקבל הדרכה בתחום רפואת החירום לכלל
  ניתן לתרום תיק שיהיה רשום עליו נתרם בסיוע -שם החברה (למשל לבתי אבות, בתי תמחוי, אגודות לניצולי שואה, אגודות ועמותות לחולי סכרת, צליאק , מוסדות לילדים עם צרכים מיוחדים ועוד)
  אל תתן לסכנה לתפוס אותך לא מוכן – קחו אחריות על החיים שלכם ושל היקרים לכם והיו שותפים לחברה HY “החברה להצלת חיים ע”ש אדיר”

  [contact-form-7 id="4331" title="General"]